O mnie

Witam serdecznie,

Jestem licencjonowanym przewodnikiem miejskim po Warszawie od 2013 roku, jednak historią miasta zacząłem się interesować dużo wcześniej i wkrótce stała się ona moją wielką pasją. Zwyczajne jak dotąd miejsce pracy i zamieszkania przestało być tylko zbiorem osiedli, domów, mieszkań. Okazało się, że niemal każdy ocalały z pożogi wojennej mur, słup czy fragment bruku jest w stanie opowiedzieć zajmującą historię. Skrywa w sobie zagadkę, której rozwiązanie jest źródłem ogromnej satysfakcji. Nie ma też nic przyjemniejszego niż móc podzielić się tą tajemnicą z kimś innym. To właśnie dlatego postanowiłem zostać przewodnikiem.

Zanim jednak to się stało, założyłem blog a później stronę na facebooku, na której staram się głównie mieszkańcom Warszawy przybliżyć historię miasta wyszukując rozmaite ciekawostki na jego temat. Wokół strony udało mi się zgromadzić dość pokaźną – jak na skalę tego przedsięwzięcia – rzeszę czytelników. Po zdobyciu stosownych uprawnień wyszedłem również na ulicę i w miarę możliwości staram się organizować ciekawe spacery w miejsca, które zazwyczaj omijają wycieczki. Wszystkich, którzy chcieliby razem ze mną odkrywać na nowo dawną i tę najnowszą Warszawę, zapraszam do wspólnego zwiedzania.

Jestem również współautorem projektu „Ogórkiem po Warszawie”, w ramach którego przemierzam miasto na pokładzie zabytkowego autobusu opowiadając o ciekawych miejscach i interesujących ludziach.

Wieloletnia praca na polu popularyzacji wiedzy o Warszawie zaowocowała zwycięstwem w plebiscycie „Warszawiaki” w kategorii „warszawiak roku 2018”. To nie tylko mój sukces. To sukces moich spacerowiczów, którzy od paru lat przemierzają ze mną warszawskie zakamarki w ramach spacerów otwartych, które organizuję.

W zakładce oferta zamieściłem przykładowe propozycje wycieczek. Jest to oczywiście tylko sugestia. Program wycieczki będzie każdorazowo przygotowywany w oparciu o Państwa potrzeby, jest jak najbardziej elastyczny, a ja z chęcią wysłucham Państwa propozycji. Treść wycieczek będzie też dostosowywana do wieku uczestników w zależności od tego, czy będzie to wycieczka szkolna, czy też spacer dla dorosłych.

 

 

Pozdrawiam,

Rafał Dąbrowiecki